logo_ims.png

Nowoczesny obiekt akademii piłkarskiej powstanie w otoczeniu Stadionu Miejskiego. Wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie inwestycji jest właśnie przygotowywany.

Sercem CSDiM będzie nowoczesny budynek z pełnym zapleczem (szatnie, siłownia, pokoje trenerów, odnowa biologiczna, sala konferencyjna). Poza tym na potrzeby CSDiM będą wykorzystywane pomieszczenia nowego Stadionu Miejskiego

Centrum szkolenia dzieci i młodzieży będzie idealnym dopełnieniem nowego stadionu, którego budowa coraz bliżej. To będzie wyjątkowy obiekt z niespotykaną infrastrukturą wokół– powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

W skład kompleksu wejdą trzy pełnowymiarowe boiska treningowe pozwalające na ich całoroczną eksploatację oraz jedno boisko ze sztuczną nawierzchnią (zadaszone, o wymiarach nie większych niż 50m/70m). Wszystkie boiska mają być wyposażone w sztuczne oświetlenie, piłkochwyty za bramkami, ławki rezerwowych oraz podesty do nagrywania treningów i meczów.

Budowa tego centrum jest kolejnym krokiem do tego, by w przyszłości o sile Pogoni stanowili wychowankowie. Wierzę w to, że będzie to silny sportowy punkt na mapie Szczecina. Cieszymy się, że po stronie Miasta spotkaliśmy się z dużą przychylnością w kwestii tej inicjatywy– dodaje Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin S.A.

Koszt budowy Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży szacowany jest na ok. 27 mln zł. Podobnie jak w przypadku budowy nowego stadionu miejskiego, tak i przy inwestycji związanej z CSDiM Pogoń Szczecin będzie zobowiązana do pokrycia kosztów związanych z projektem budowlanym.

Wniosek o dofinansowanie obejmuje zarówno przebudowę Stadionu Miejskiego, jak i realizację CSDiM.