logo_ims.png

Po kilku tygodniach analiz i rozmów Zespołu ds. realizacji inwestycji przebudowy Stadionu Miejskiego w Szczecinie, przedstawicieli klubu Pogoń Szczecin S.A. i autora projektu koncepcyjnego wiadomo jak będzie wyglądać nowy Stadion Miejski.

Ta koncepcja prowadzi do budowy komfortowego stadionu, który będzie i funkcjonalnością i wyglądem konkurował z najlepszymi obiektami w Polsce

– powiedział Prezydent Piotr Krzystek.

Czterotrybunowy obiekt pomieści 22 368 kibiców. Elewacja będzie utrzymana w kolorystyce jasnoszarego betonu z elementami w barwach Dumy Pomorza. Cały stadion zostanie zadaszony (dach będzie półprzezroczysty). Sektor kibiców gości będzie znajdować się w trybunie północno-wschodniej, a flagownia fanów Pogoni Szczecin powstanie w pobliżu trybuny zachodniej. W nowej trybunie (wschodniej) znajdzie się m.in.: przeszklony pawilon, klubowe muzeum, fan-shop i kawiarnia.

Muszę podziękować za to, że to co powstanie przy ulicy Twardowskiego będzie służyło mieszkańcom Szczecina, kibicom i klubowi

-  skomentował prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek.

Na bazie koncepcji architektonicznej projektant Janusz Pachowski do marca 2017 roku ma przygotować zamienny projekt budowlany. Na jego podstawie uzyskane zostanie pozwolenie na budowę oraz zamienny projekt wykonawczy. Budowa Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera rozpocznie się na przełomie 2017/2018.