logo_ims.png

Przetarg na realizację największej inwestycji sportowej w mieście zostanie ogłoszony wcześniej niż zapowiadano, bo już 29 czerwca br. Wtedy dokumentacja ws. Stadionu Miejskiego trafi do Europejskiego Dziennika Zamówień Publicznych.

Publikacja przetargu to przełomowy moment. W procedurze zostaną zawarte i opisane wszelkie szczegóły dotyczące wymogów związanych z realizacją inwestycji. W konsekwencji doprowadzi to do wyłonienia wykonawcy, który zbuduje Stadion Miejski oraz Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.

 

Zgodnie z prawem zamówień publicznych, niezbędnym elementem do rozpoczęcia procedury przetargowej jest zaktualizowany kosztorys inwestycji, który został opracowany na podstawie analizy finansowej średnich cen robót budowlanych za pierwszy kwartał 2018 r. Analiza ta wykazała, że konieczne jest zwiększenie rezerwy w budżecie na budowę stadionu oraz centrum szkoleniowego do poziomu większego niż wcześniej przewidywano.  Jest to związane z aktualną sytuacją na rynku budowlanym i nieustannie galopującymi cenami. Ponadto, do kosztów inwestycji doliczono koszty wyposażenia CSDM w specjalistyczny sprzęt sportowy, który będzie służył jego wychowankom (m.in.: siłownia, sauna, pomieszczenie krioterapii). Dlatego w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Szczecina zaktualizowany kosztorys opiewa na kwotę 272 095 477 zł.