Opis projektu

Cel: stadion

Po pływalni olimpijskiej i hali widowiskowo-sportowej Szczecin doczeka się nowoczesnego stadionu piłkarskiego. Miasto przygotowuje się do jego budowy od przeszło dwóch lat.

Całkiem nowy w starym miejscu

Projekt przebudowy Stadionu Miejskiego w  Szczecinie był przedmiotem dyskusji od wielu lat. Jedne z pierwszych pomysłów zakładały budowę nowego obiektu na lotnisku w Dąbiu. Szacunkowy koszt tej inwestycji jednak przewyższał finansowe możliwości Gminy.

W wyniku wielu rozmów i analiz przygotowywanych przez firmy doradcze ostateczny wybór padł na teren przy ul. Twardowskiego. To miejsce z ogromnymi tradycjami, dobrze skomunikowane z miastem oraz znane kibicom. W 2013 roku rozpisano konkurs na modernizację obiektu. Pierwotne plany zakładały wydatek około 50 mln złotych. W związku z wieloma postulatami klubu oraz środowiska kibiców projekt był systematycznie zmieniany i zyskiwał nowe funkcjonalności. Powstały m.in. dodatkowe loże VIP, zwiększano powierzchnie biurowe i szatniowe oraz wypłaszczono łuk. Finalny koszt stadionu wynosił w tym momencie około 150 mln złotych. Tym samym projekt z modernizacji stadionu przerodził się w budowę nowego obiektu w dotychczasowym miejscu. 

W wyniku podpisanego porozumienia do obecnego projektu stadionu z trzema trybunami doprojektowana zostanie czwarta. Po ukończeniu dokumentacji projekt przejdzie w fazę realizacji. Odpowiedzialny za ten proces będzie specjalny zespół pod przewodnictwem dyrektora MOSRiR Wojciecha Olbrysia.