logo_ims.png

FAQ

Dlaczego budujemy stadion?

Po pływalni olimpijskiej, hali widowiskowo sportowej stadion to ostatnia, wielka sportowa inwestycja do zrealizowania w Szczecinie. Dlatego chcemy zaspokoić marzenia kibiców o stadionie, z którego mogliby być dumni. To będzie nowy obiekt, w dotychczasowym miejscu. Miejscu, z którym utożsamiają się fani i mieszkańcy.

Ile będzie kosztowała inwestycja?

Koszt szacunkowy projektu obejmujący przebudowę Stadionu oraz budowę Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z kompleksem boisk szacowany jest obecnie na kwotę ok. 240 mln.

Kiedy rozpoczną się i zakończą prace budowlane?

Obecnie trwa opracowanie programu Programu Funkcjonalno Użytkowego. W roku 2018 planowane jest przeprowadzenie procedury wyłonienia wykonawcy robót. Przewidywany czas realizacji wynosi 36 miesięcy.

Jaką pojemność będzie miał stadion?

Zgodnie z Programem Funkcjonalno Użytkowym na stadionie przewidziano ok 20 500 miejsc siedzących.

W jaki sposób stadion będzie skomunikowany z resztą miasta?

Przebudowany stadion pozostanie w dotychczasowym miejscu. Nadal więc będzie można do niego dojechać pojazdami komunikacji miejskiej (dwie linie tramwajowe oraz linie autobusowe) Pamiętać też trzeba, że w przyszłości obok stadionu przebiegać będzie również trasa obwodnicy śródmiejskiej, co ułatwi kibicom dojazd własnymi samochodami. Atutem dotychczasowej lokalizacji jest również znajdująca się w pobliżu linia kolejowa i przystanek Szczecin – Pogodno. Reaktywacja w niedalekiej przyszłości połączenia kolejowego do Polic w ramach Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej i wiążącej się z tym faktem modernizacji przystanków, w tym przystanku Szczecin – Pogodno, będzie dodatkowym atutem uzupełniającym układ komunikacyjny wokół stadionu.

Jak będzie przebiegać przebudowa?

Budowa będzie prowadzona etapami. Jest to podyktowane względami organizacyjnymi i koniecznością utrzymania ciągłości w rozgrywaniu meczów piłkarskich. Przedsięwzięcie wiązać się będzie z koniecznością rozbiórki istniejących budynków, trybun i innych elementów obecnego obiektu. W miejsce usuwanych elementów powstaną zupełnie nowe.

Czy w czasie prac będzie można rozgrywać mecze?

Tak. Przebudowa stadionu zakłada możliwość organizacji rozgrywek piłkarskich przy udziale co najmniej 4 500 tysiąca widzów na trybunach.

Czy dach zabezpieczy przed deszczem wszystkie rzędy krzesełek, także te najbliżej położone boiska?

Tak. Dach pokryje trybuny na całej ich długości i szerokości.

Czy kibice będą mieli możliwość zaparkowania aut przy stadionie?

Tak. Na terenie stadionu będzie ok 850 miejsc parkingowych, w tym ok 45 miejsc dla niepełnosprawnych.

Czy stadion będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych?

Tak. Dla osób niepełnosprawnych zostaną wyznaczone miejsca na trybunach, toalety i miejsca parkingowe.

Czy na stadionie będą punkty gastronomiczne?

Stadion będzie wyposażony w punkty gastronomiczne dla wszystkich widzów. Na poziomie tzw. „Promenady” dla kibiców zlokalizowano 10 punktów gastronomicznych – punktów sprzedaży (w tym 4 podwójn4). W sąsiedztwie tych punktów przewidziano składane blaty – stoły. Widzowie strefy VIP, SUPER VIP oraz trybuny rodzinnej będą mieli do dyspozycji łącznie 4 punkty gastronomiczne umieszczone pod trybunami. Kibice drużyny gości otrzymają 2 punkty umieszczone pod trybunami. Strefa LÓŻ BIZNESOWYCH posiadać będzie zindywidualizowane zaplecze gastronomiczne.

Czy wokół stadionu będą zlokalizowane obiekty treningowe?

W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu znajduje się rozległa baza treningowa składająca się z 7 boisk (3 boiska pełnowymiarowe w tym jedno certyfikowane ze sztuczną trawą). Dodatkowo w odległości około 350 m od boiska głównego znajduje się hala sportowa.